Po pauze výhra doma s Podlázkama

Napsal Vojtěch Beneš před desíti měsíci v kategorii Muži.

Po pauze výhra doma s Podlázkama

V neděli 26.9. jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Podlázek u Mladé Boleslavi. V útočně laděném utkání jsem špatně vstoupili do utkání a hosté vedli až do 10 minuty o dvě branky. Potom jsem zlepšili hru ve všech řadách a výsledkem bylo poločasové vedení 14:10. Náskok 3–4 branek jsme drželi až do 50. minuty. Poté však začal soupeř stahovat až na rozdíl jedné branky. Závěr utkání jsme si však již pohlídali a zaslouženě vyhráli. Ale posledních 10 minut bylo určitým varováním. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání s přehledem rozhodoval Zdeněk Hejl.

TJ Sokol Svinov – TJ S. Podlázky 24:22 (14:10)

Sestava: Honza Š, Vláďa, Laky, Honza S., Samuel, Denis, Mirek, Radim, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek

Výhra na půdě Nezvěstic

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Muži.

Výhra na půdě Nezvěstic

V neděli jsme přejeli k dalšímu utkání do Nezvěstic. Začátek utkání nám opět vyšel, vypracovali jsme si až tříbrankový náskok, kterým jsem neustále udržovali do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme soupeři nedovolili snížit na méně jak dvě branky, což bylo nakonec pro vývoj zápasu zásadní. O výsledku utkání dle mého názoru rozhodly výkony brankářů, bojovnost všech našich hráčů (i za cenu sebeobětování) a vysoká produktivita našeho útoku.  Utkání rozhodoval nestárnoucí Václav Šimice z Plzně.

TJ S. Nezvěstice – TJ Sokol Svinov 19:22 (9:12) 

Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Laky,  Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Radim, Tomáš, Marek  

Remíza z Nýřan

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Muži.

Remíza z Nýřan

O víkendu jsme zajížděli na Plzeňsko k prvnímu dvojkolu v tomto soutěžním ročníku. V sobotu jsme nastoupil na půdě Nýřan. Do utkání jsme vstoupili lépe než soupeř a do 20 minuty jsme byli ve vedení. Potom se však rozstřílel domácí útok a výsledkem byla poločasová remíza 11:11. Vstup do druhém poločasu nám nevyšel a soupeř si vypracoval až tříbrankový náskok. Závěr utkání však patřil našemu družstvu, kdy jsme tři minuty před koncem utkání srovnali a dokonce jsme měli možnost utkání rozhodnout. Závěrečná střela z trestného hodu však mířila do tyče. Utkání řídil p. Jíra z Blovic.

TJ Dioss Nýřany - TJ Sokol Svinov  21:21 (11:11)

Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Laky,  Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Radim, Tomáš, Marek  

Prohra doma s Krčínem

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Muži.

Prohra doma s Krčínem

Ve druhém kole ligové soutěže jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Krčína. Jak výsledek napovídá, tak za krásného slunečného počasí se hrála útočná házená. Zápas byl velmi vyrovnaný a raritou je skutečnost, že žádný ze soupeřů se během utkání nedostal do více jak jednobrankového vedení. O vítězství nakonec rozhodl závěr zápasu, kdy soupeř svůj poslední útok proměnil, a naši útočníci již bohužel nedokázali gólově odpovědět. Dle mého názoru by zápasu slušela remíza. Utkání rozhodoval Jiří Cedidlo. 

TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Krčín  22:23 (12:12) 

Sestava: Honza Š., Mirek, Laky, Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Vláďa, Vojta, Radim, Víťa, Tomáš, Marek 

Mladší kluci v Ejpovicích skončili na 4.místě

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Mladší žáci.

Mladší kluci v Ejpovicích skončili na 4.místě


Do Ejpovic jsme vyrazili v pátek ráno vlakem, plní nadšení a s dobrou náladou v počtu desíti mladších žáků.

Po příjezdu jsme se ubytovali ve dřevěných chatkách Kempu Ejpovice a vyrazili na házenkářské hřiště.
Náš první soupeř byla Stará Huť, kterou jsme dokázali porazit výsledkem 15:13.

V sobotu hned po snídani jsme změřili síly s domácími Ejpovicemi. Na zápas nás přijely podpořit naše mladší žačky z nedalekého Tymákova. Přestože jsme v poločase vedli 8:5, ve druhé půli jsme se přestali prosazovat střelecky a nechali vyniknout domácího brankáře. Zápas pro nás skončil nepříznivě 10:14. Následující zápas se konal zase hned po obědě a soupeřem nám byl Draken Brno. Bohužel síla ve střelbě nám stále chyběla a konečný výsledek 4:11 zcela odpovídal průběhu utkání.
Zklamaní nešťastným vývojem turnaje jsme odjeli do Tymákova podpořit mladší žačky, které svůj zápas zvládli skvěle a porazili soupeřky z Března. Nabytí vítězným duchem jsme se vrátili do Ejpovic, kde nás čekal poslední sobotní zápas proti Krčínu. K vidění byl úžasný, bojovný výkon celého družstva, který skončil vítězstvím Svinova 15:14. Hned po zápase jsme vyjeli opět do Tymákova podpořit holky v zápase o první místo proti domácímu Tymákovu. Bohužel, ani vynikající výkon holek a povzbudivé fandění kluků, na soupeře nestačil.

V neděli jsme začali zápasem proti Baniku Most a nejslabšího soupeře turnaje jsme hravě přehráli 7:1. Poslední zápas se konal proti klukům z Litohlav, kteří neprohráli dosud jediný zápas. Kluci věděli, že jim výhra nemůže pomoci k lepšímu umístění, ale chtěli si užít pro mnohé poslední zápas v kategorii mladšího žactva a těsně prohráli výsledkem 7:8.

Svinov tedy skončil na neoblíbeném 4. místě se skórem 58:61.

Děkujeme pořadateli za hezké ubytování a dobrou kuchyni.

Sestava:

 • Brankář – Ríša Pizur
 • Obránci – Dominik Musial, Dominik Lyko, Tom Brandejský, Dan Augustin
 • Útočníci – Víťa Kuzník, Maty Kotara, Kryštof Kosniowski, Maty Planka, Tobiáš Matyó

Report z MČR v Tymákově

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Mladší žačky.

Report z MČR v Tymákově

Už při příchodu na nádraží ve Svinově byla nálada veselá a to hlavně kvůli toho, že jsme jeli společně s mladšími žáky, kteří se probojovali na Pohár ČR.

Při prvním utkání s Podhorním Újezdem si naše děvčata zkusila to, co jsme trénovali na soustředění. Tento zápas jsme vyhráli 17:6 a střelecky se zapsaly hned 4 střelkyně.

V sobotu nás čekala 3 utkání. Ale ještě před tím jsme jeli podpořit naše borce do nedalekých Ejpovic. První náš zápas holky z Moravy, co přijely z Ostravy, vyhrály 17:8 nad Miroslaví a znovu si zahrály všechny hráčky. Při druhém utkání nás přijeli podpořit naši borci přímo z mladších žáků a pomohli nám fanděním k výhře 13:5 nad Březnem. Po této výhře jsme již tušili, že aspirujeme na medailové pozice. K závěrečnému sobotnímu utkání jsme nastoupili proti Tymákovu, kde jsme tušili, že boj nebude snadný. A měli jsme pravdu, celý první poločas byl vyrovnaný. Sice skončil 3:1 pro Tymákov, ale soupeřova kapitánka odcházela s obavou před druhou půlí utkání. Všech 14 hráček na hřišti předvedlo nejlepší výkon celého mistrovství, ale štěstí a tyčky přály tentokrát soupeři. Utkání jsme prohráli 12:6, ale děvčata neodcházela se sklopenou hlavou a trenéři byli nadmíru spokojeni s bojovností a výkonem. 

Nedělní úkol zněl jasně. Porazit Raspenavu a zopakovat po deseti letech historii – získat druhé místo na mistrovství ČR v kategorii mladších žaček. I v tomto závěrečném utkání se dostaly na hřiště všechny hráčky. Přes neskutečnou únavu byla na celém družstvu vidět obrovská radost. 

Všechny hráčky předvedly bojovnost a mezi oceněnými hráčkami byla Katka Franková (2.nejlepší brankářka MČR), Sabča Soldánová (3.nejlepší obránkyně MČR), Elen Maštalířová (3.nejlepší útočníce a zároveň 3.nejlepší střelkyně MČR) a Barča Matoušková (nejužitečnější hráčka týmu).

Sestava: 

 • Brankářka: Franková Kateřina
 • Obrana: Soldánová Sabina, Nováková Hana, Šimíková Eliška, Kolencová Barbora, Mrázková Alena, Lanšperková Dominika
 • Útok: Maštalířová Elen, Matoušková Barbora, Hrbáčová Eliška, Pavlů Markéta, Schwarzerová Veronika, Vondráková Veronika, Tomíšková Karolína, Mintonová Sofie Zara
 • Asistentky: Kotousová Klára, Sněhotová Marie
 • Trenéři a realizační tým: Benešová Klára, Domesová Daniela, Beneš Milan, Maštalíř Daniel

Starší holky dovezly 4.místo z Chropyně

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Starší žačky.

Starší holky dovezly 4.místo z Chropyně

Starší žačky po prvotním pátečním utkání odehrály v sobotu ráno druhý náročný zápas. V osm hodin, za mlhy, s červenou kartou a skóre o poločasu 2:8 ve prospěch Chropyně jsme to nakonec dotáhly na remízu 8:8. V třetím zápase jsme prohrály po neskutečných chybách celého družstva s Kyšicemi a naše naděje na bednu se začala vzdalovat. V neděli nás čekal po odehráni zápasu s vítězem turnaje Tymákovem ještš zápas se Spoji Praha. Ten jsme vyhrály a tak nakonec i díky skóre s Chropyní jsme na poháru obsadily konečnou bramborovou čtvrtou příčku.

Ocenění:

 • Třetí nejlepší brankářka – Emča Plisková,
 • Nejužitečnĕjší hráčka našeho družstva - Áďa Mrázková

Sestava: 

 • brankářka – Ema Plisková,
 • obrana – Kiki Sýkorová, Terka Pizurová, Áďa Mrázková, Karin Bendová, Barča Kolencová, Sabča Soldanová, Hanka Nováková, 
 • útok – Terka Pokorná, Eli Zavřelová, Verča Hrbáčová, Market Burová, Elen Maštalířová, Barča Matoušková
 • trenéři: Bendová Silvie, Benda Tomáš

Vícemistři ze Svinova

Napsal Vojtěch Beneš před dvanácti měsíci v kategorii Mladší žačky.

Vícemistři ze Svinova

Přesně po 10 letech od posledního úspěchu mladších žaček z MČR ve Svinově, se podařilo něco neskutečného. Naše holky se staly vícemistriněmi mladších žáček. Odložený závěřečný turnaj MČR se odehrál o víkendu 27.-29.8.2021 v Tymákově.

Naše holky se postupně utkaly s týmy z Podhorního Újezda (17:6), Miroslavi (17:8), Března (13:5), Týmakova (6:17) a Raspenavy (17:10).

Mimo prohru s pozdějším mistrem z Tymákova, holky porazily všechny své soupeře.

S 2.nejlepším útokem a 2.nejlepší obrou obsadili krásné 2.místo.

HOLKY DĚKUJEME!!!

Hýbeme se hezky česky - 2.kolo

Napsal Vojtěch Beneš před dvanácti měsíci v kategorii Oddíl.

Hýbeme se hezky česky - 2.kolo

Děkujeme Vám za podporu v prvním online hlasovacím kole akce HÝBEME SE HEZKY ČESKY, kde jsme díky Vám postoupili do finálového kola, ve kterém Vás opět prosíme o podporu.

Nyní spočívá soutěž v nasbírání nejvíce hlasovacích lístků ve 3 konkrétních prodejnách PENNY.

Ostrava – Bedřicha Nikodéma (DUHA), Horní (Dubina) a Vratimov.

Jak na to? 

Hlasování probíhá pomocí útržku z účtenky, který získáte za nákup v minimální hodnotě 100 Kč. 

Tento útržek vhoďte do hlasovacího boxu označený naším logem oddílu, který bude umístěn v prostoru za pokladnami prodejny PENNY.

Děkujeme.

První ligové utkání začlo prohrou na půdě Opatovic

Napsal Vojtěch Beneš před dvanácti měsíci v kategorii Muži.

K prvnímu ligovému utkání jsme zajížděli do Opatovic n. Labem. K vidění byla rychlá a útočná házená, což se muselo přítomným divákům líbit. V utkání jsme neustále dotahovali náskok soupeře a ani jednou nebyli ve vedení. Přesto jsme s domácím drželi krok až do stavu 17:16, kdy jsme neproměnili dvě šance a soupeř se dostal do trháku. O výsledku nakonec rozhodla větší sehranost obrané řady domácích. Naši obránci si bohužel nedokázali poradit s výborně hrajícím útočníkem Práchenským. Utkání rozhodoval Petr Šimánek.

Opatovice – Svinov 23:20 (11:10)

Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Samuel, Laky, Ondra, Vláďa, Radim, Víťa, Vojta, Tomáš, Marek

Rozlosování ligových soutěží 2021/2022

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži Ženy.

Na web bylo umístěno rozlosování ligových soutěží pro ročník 2021/2022.

Muži – 1.liga

Ženy – 1.liga

POKRAČUJEME - Hýbeme se hezky česky s PENNY

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Oddíl.

Díky Vaší aktivitě jsme postoupili do finálového kola v projektu Hýbeme se hezky česky s PENNY.

Děkujeme za podporu.

160-196694085-908120166587066-1050571588728855201-n

Hýbeme se hezky česky s PENNY

Napsal Jakub Wnetrzak před jedním rokem v kategorii Oddíl.

Prosím podpořte nás svým hlasem v prvním kole, online hlasovací akci Hýbeme se hezky česky. Hlasovat můžete každý den, až do 30.6. 

Nejlépe si tedy přidejte odkaz níže do svých oblíbených stránek, a každý den si jej otevřete, a klikněte na HLASUJ

Hlasuj pro Svinov!

Děkujeme.
 

Hýbeme se hezky česky s PENNY

Celý článek

Mladší žačky už trénují téměř v plném režimu

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Mladší žačky.

Mladší žačky už trénují téměř v plném režimu

V neúplné sestavě, ale i tak to stojí za to. Rozpomenout se na pravidla, systémy a secvičené akce dalo zabrat opravdu všem. Ale hlavně, že už můžeme být celé družstvo dohromady na hřišti.

 

 

 

 

 

UKONČENÍ SEZÓNY 2020/2021

Napsal Jakub Wnetrzak před jedním rokem v kategorii Oddíl.

UKONČENÍ SEZÓNY 2020/2021

Vzhledem k protiepidemiologickým opatřen, které znemožňují tréninkovou činnosti a hlasování mezi oddíly, ukončil 9.dubna, Svaz Národní házené ligovou sezónu 2020/2021 mužů a žen bez vyhlášení vítězů.

 

Celý článek

Přihlašování na kemp spuštěno!

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Oddíl.

Přihlašování na kemp spuštěno!

Spustili jsme přihlašování na letní kemp svinovského oddílu. Nově se lze přihlásit přes webový formulář i na celostátní soustředění SNH. Více zde.

Poznej nové přátelé, získej nové zážitky a skvěle si zasportuj!

 

Celostátní soustředění žactva SNH

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Soustředění.

Celostátní soustředění žactva SNH

První z letošních házenkářských soustředění.

Už se těšíš na letošní celostátko?

Nezapomeň poslat přihlášku.

 

 

 

 

Informace předsedy STK o odložení startu jarní části soutěží

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži Oddíl Ženy.

Vzhledem k epidemiologické situaci a platným omezením rozhodl Výkonný výbor SNH odložit na neurčito zahájení jarní části ligových soutěží 2020/21.

Úplné znění předsedy STK naleznete zde.

ZRUŠENO - Zimní halový pohár a Zimní liga mládeže 2021

Napsal Jakub Wnetrzak před dvěma roky v kategorii Oddíl.

ZRUŠENO - Zimní halový pohár a Zimní liga mládeže 2021

Severomoravská soutěžní komise rozhodla o zrušení Zimního halového poháru a zimní ligy mládeže z důvodu aktuální epidemiologické situace. Turnaje jsou zrušeny bez náhrady.

 

Celý článek

ZASTAVENÍ PODZIMNÍCH SOUTĚŽÍ - COVID19

Napsal Jakub Wnetrzak před dvěma roky v kategorii Oddíl.

Byly zastaveny veškeré krajské i ligové, podzimní soutěž.

ZASTAVENÍ PODZIMNÍCH SOUTĚŽÍ - COVID19