Start nové sezóny 2023/2024

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Muži.

Start nové sezóny 2023/2024

O nadcházejícím víkendu startuje nová ligová sezóna pro naše muže. Svinov své první podzimní utkání odehraje na domácím hřišti proti soupeři z Čakovic (Praha) v neděli od 15hod.

Přes letní měsíce byla provedena rekonstrukce povrchu hřiště a prvním utkáním bude zároveň proveden křest nového povrchu. Družstva rozhodně nečeká nic lehkého a budou se mimo jiné muset poprat s náročným teplým počasím. V loňském ročníku prohráli naši muži oba zápasy s Čakovicemi (17:18, 18:21), takže rozhodně je co oplácet.

Další ligové zápasy

26.8.2023 16:00 Přešice Nezvěstice
27.8.2023 11:00 Krčín Podlázky
27.8.2023 10:30 Dobruška Brno
27.8.2023 10:30 Nýřany Tymákov
27.8.2023 10:30 Příchovice Most

 

MČR mladších žáků v Čakovicích

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Mladší žáci.

MČR mladších žáků v Čakovicích

Družstvo mladších žáků letos oslavilo historický úspěch, výhru v severomoravské oblasti a postup na Mistrovství ČR, kde soupeřilo s pěti dalšími družstvy z ostatních oblastí ČR.  Mistrovství se konalo ve středočeské oblasti na hřišti Praha-Čakovice.

Turnajovou soupisku jsme měli kompletně zaplněnou, protože jsme vyjeli v počtu 19 hráčů.

Celý článek

Pohár ČR mladších žaček v Bakově

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Mladší žačky.

Pohár ČR mladších žaček v Bakově

Mladší žačky opět v letošní sezóně hrály o přední místa v tabulce. Po posledním těžkém utkání ve Studénce, ve kterém remizovaly 20:20, se probojovaly na Pohár ČR (16. – 18.6.2023). Bohužel postup na pohár holky obrečely, protože chtěly jet na mistrovství.

Celý článek

Pohár ČR starších žaček 9.-11.6.2023 v Přešticích

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Starší žačky.

Pohár ČR starších žaček 9.-11.6.2023 v Přešticích

Na tento pohár jsme odjížděli s vědomím, že zde narazíme na dvě velmi kvalitní Plzeňská družstva a další soupeři, kteří můžou v jednotlivých utkáních překvapit. Turnaj v 7 družstvech, kdy v jednom dni se hrají 3 utkání může být zrádný pro všechna družstva.

Turnaj se konal od 9.6. do 11.6.2023.

libertyLogo_male

Liberty Ostrava podporuje činnost starších žaček a dorostenek TJ Sokol Svinov.

Celý článek

Závěrečné ligové dvojkolo na plzeňsku

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii .

Poslední dvě kola základní části soutěže jsme odehráli na Plzeňsku, konkrétně na hřištích prvního a posledního družstva soutěže. V sobotu jsme zajížděli na hřiště lídra soutěže Tymákova. V zápase jsme neustále dotahovali vedení soupeře, který ve druhé půli odskočil až na 3 branky. Naši hráči se však nevzdali a dokázali tři minuty před koncem srovnat na 21:21. Potom už žádný gól nepadl a výsledkem byla spravedlivá remíza.
---
Nedělní zápas jsme odehráli v Kyšicích. V tomto zápase jsme opět neustále dotahovali náskok soupeře. První poločase hrály prim obrany a družstva šly do kabin za stavu 6:6. Ve druhém poločase nám soupeř odskočil opět až na tři branky, tentokrát se nám již vyrovnat nepodařilo. Velkou překážkou pro naše útočníky byl brankář domácího týmu, který předvedl několik fantastických zákroků. 
---
Oběma soupeřům děkujeme za pěkné zápasy. Sobotní utkání rozhodoval rozhodčí Hruška, v neděli pískal rozhodčí Ziegler.
---
Sokol Tymákov – Sokol Svinov 21:21 (9:8)
Sokol Kyšice – Sokol Svinov 17:16 (6:6)

Z východních Čech bez bodu

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Sokol Dobruška – Sokol Svinov 18:15 (9:8)
Sokol Krčín – Sokol Svinov 27:18 (16:11)
Podivné rozlosování jarní části soutěže nám na závěr základní části přisoudilo 4 zápasy na hřištích soupeřů. Tyto jsme si rozložili do dvou víkendových dvojkol, z čehož první dvojkolo jsem odehráli ve východních Čechách. V sobotu jsem odehráli zápas v Dobrušce, která má velice kvalitní obranu. V tomto zápase jsme se ani jednou nedostali do vedení, přesto byl zápas poměrně vyrovnaný. Ve 45. minutě svítil na ukazateli stav 12:12 a schylovalo se k zajímavé koncovce. Bohužel jsme poté udělali několik chyb, které soupeř dokázal potrestat a nakonec dotáhl zápas do vítězného konce. 
V neděli jsme přejeli do nedalekého Krčína, kde nás čekal soupeře, který v poslední době hraje ve velmi solidní formě. Především útočná formace soupeře posílená o hráče Práchenského z nedalekých Opatovic je velmi produktivní a budí velký respekt. Začátek zápasu byl vyrovnaný a oba útoky převyšovaly obrany soupeřů. Ve 20. minutě byl stav 10:10, když trenéři stále měnili obranné řady. Bohužel od této chvíle se našim útočníkům přestalo dařit střelecky a soupeř toho využil a odskočil na poločasový stav 16:11. Do druhé půle jsme vstoupili koncentrovaněji, a ve 40, minutě jsme za stavu 20:16 neproměnili pokutový hod, Tento okamžik rozhodl o osudu zápasu, když soupeř již další snížení náskoku nedovolil. Závěr utkání se již jen dohrával a na obou stranách dostali příležitost všichni hráči. Vítězství soupeře bylo tentokrát zasloužené. 
Oběma soupeřům děkujeme za kvalitní zápasy. Sobotní utkání odřídil rozhodčí Jáneš a v neděli rozhodoval rozhodčí Hejl.
---
Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Jakub, Honza S., Michal, Ondra, Radim, Tomáš, Marek, David, Matyáš

Muži bodovali pouze v sobotu

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

TJ Sokol Svinov – TJ Přeštice  24:23 (13:12)
TJ Sokol Svinov – TJ Příchovice 17:25 (7:11)  
 
O víkendu jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Plzeňska. V sobotu jsme odehráli vyrovnaný zápas s družstvem Přeštic. V prvním poločase byli o krok vpřed stále hosté a my jsme se dostali do vedení až v poslední minutě, kdy jsme otočili stav na 13:12. Ve druhém poločase jsme navýšili vedení až na 3 branky (18:15). Soupeř však nesložil zbraně a pomalu smazával naše vedení a 3 minuty před koncem bylo srovnáno na 22:22. Rozhodující gól jsme vstřelili 20 sekund před koncem utkání a soupeř už nedokázal odpovědět. Utkání by asi slušela remíza, tentokrát jsme však šťastnější byli my a oplatili soupeři podobnou prohru z podzimu.
V neděli na našem hřišti nastoupil druhý celek tabulky z Příchovic. Od začátku byl soupeř lepší a do 20 minuty zvyšoval náskok až na 10:4. Na konci I. poločasu si hosté především v útoku vybrali slabší chvilku a do šaten se šlo za stavu 7:11 v náš neprospěch.
Na začátku druhého poločasu se situace opakovala a soupeř nám odskočil až na šest gólu a zaslouženě zvítězil. 
Soupeřům děkujeme za předvedené výkony.
Obě utkání odřídil s přehledem p. Lukáš Gorpiel.
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Michal, Ondra, Vláďa, Samuel, Jakub, Radim, Tomáš, Marek, David, Vojta

Z domácího dvojkola pouze 2 body

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

TJ Sokol Svinov – TJ Nýřany  22:24 (8:12)
TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Nezvěstice 25:20 (12:9)

První soutěžní víkend a hned na úvod jarní části soutěže dvojkolo se soupeři z Plzeňska. Na podzim jsme na hřištích soupeřů obě utkání prohráli, takže jsme jim měli co oplácet.
 
V prvním utkání proti Nýřanům jsme byli od začátku horším družstvem a neustále dotahovali náskok soupeře. V prvním poločase útočníkům nefungovala střelba a obránci se dopouštěli laciných chyb, které soupeř okamžitě trestal. Na začátku druhého poločasu pokračovalo utkání ve stejném stylu. Až za stavu 13:19 se družstvo probralo a začalo stahovat vedení hostů. Bohužel již bylo pozdě a soupeř dotáhl zkušeně utkání do vítězného konce. Utkání odřídil p. Miloň Ziegler.
 
Ve druhém utkání proti Nezvěsticím jsme naopak byli stále ve vedení a náskok musel stahovat soupeř. Tentokrát byla střelecká produktivita našich útočníků daleko lepší a i za chladného počasí na mokrém povrchu dokázali nastřílet 25 branek. Soupeřům děkujeme za předvedené výkony. Utkání odřídil p. Jiří Maiwlader. 
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Michal, Ondra, Vláďa, Samuel, Radim, Tomáš, Marek, David, Matyáš

Začátek jarní sezóny I.ligy mužů

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Začátek jarní sezóny I.ligy mužů

V sobotu 1. 4. 2023 začíná jarní čast ligové sezóny. Hráči našeho oddílu se představí na domácím hřišti pouze 4×. 

V sobotu 1. 4. 2023 se utkají od 16:00 proti plzeňským Nýřanům a následující den v neděli od 10:30 proti Nezvěsticím. Další ligový domácí hrací víkend bude 22. 4. – 23. 4. 2023 a to v sobotu od 16:00 proti Přešticím a v neděli od 10:30 proti Příchovicím.

Mezi jednotlivými domácími zápasy. budou hrát muži 7. 4. 2023 od 10:30 v nedaleké Studénce.

 

Semifinále Českého poháru mužů 25.2.2023

Napsal Jakub Wnetrzak před jedním rokem v kategorii Muži.

Semifinále Českého poháru mužů 25.2.2023

V sobotu 25.2.2023 se družstvo mužů zúčastnilo semifinále Českého poháru.

Celý článek

PF 2023

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Oddíl.

PF 2023

Oddíl TJ Sokol Svinov přeje všem svým příznivcům a hráčům vše nejlepší do nového roku 2023.

 

 

 

 

 

Zimní příprava mladších žaček

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Mladší žačky.

O víkendu 12.-13.11. zahájily mladší žačky zimní turnajovou přípravu. Jako smíšené družstvo A+B si zahrály proti jihomoravským soupeřkám na turnaji v Brně. S jedinou porážkou o branku s Ostopovicemi A a 3 výhrami nad Humpolcem, Olbramovicemi a Vracovem obsadily holky 4. místo s krásným skóre 25:9.

Hodnocení utkání starších žaček podzim 2022/2023

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Starší žačky.

11.9.2022 Svinov – Pustějov 25:12 (14:6)

První domácí utkání bylo jasně v naší režii, soupeř byl mladší a celkově jsme byli lepší. V útoku jsme hráli na 3 útočnice a velmi dobře starší holky doplňovala Verča Schwarzerová, Všechny útočnice si zastřílely a branky poměrně rozdělily. Pozorná obrana toho soupeři moc nedovolila.

18.9.2022 Kokory – Svinov 13:17 (7:9)

První venkovní výjezd se nám povedl. Hlavně obrana s brankářkou Katkou držely střelkyně Kokor daleko od branky a moc jim toho nedovolily. V útoku nám tentokrát pomohla i Kája z mladších žaček a ihned po svém příchodu na hřiště dala 2 krásné branky a tím jsme získali mírný náskok na soupeře. Na začátku druhé půle jsme soupeře zaskočili 5 rychlými brankami a do konce utkání již náskok udržovali. V závěru utkání se na hřišti objevily i Domča a Alča z mladších žaček. Elen v útoku měla 50%úspěšnost střelby.

24.9.2022 Svinov – Studénka ,,A“ 25:30 (13:12)

Nemoc, nemoc, nemoc-Elen proti Studénce. Bez brankářky a dvou útočnic. V brance nastoupila malá Domča, která s odvahou vydržela téměř celé utkání v brance a čelila 2 střelkyním soupeře. S několika zákroky v prvním poločase i držela soupeřky na dostřel. V útoku se naopak Elen bila sama s celou obranou soupeře. Toto vydržela 2/3 utkání pak se i na ní projevilo, že prošla virózou a v závěru došly i jí síly. Musím opět pochválit malou Káju a Verču když 3 obránkyně honily Elen, tak se jim zvolných pozic dařilo proměňovat střelecké šance, V závěru se prosadila i Míša. I tak Elen s 16 brankama v utkání dominovala.

1.10.2022 Chropyně – Svinov 11:8 (6:6)

Po většinu utkání vyrovnaná hra. Velni dobré utkání z obou stran, bohužel v závěru nám došly opět síly po nemoci. Střelecky se neprosadila Bára a jejich pár branek nám v závěru chybělo. V obraně jsme nezachytili pár míčů, které jsme měli na ruce a nejistota v některých chvílích dovolila soupeřkám střílet z volných pozic.

8.10.2022 Svinov – Studénka ,,B“ 16:10 (10:4)

Od počátku jasné utkání soupeře jsme přehrávali. Ve druhém poločase jsme nechali hrát mladší holky jak v obraně, tak v útoku. V útoku opět chyběla Bára, takže střelecky se opět prosazovaly mladší děvčata.

15.10.2022 Stará Ves – Svinov 10:19 (5:10)

 Utkání mělo být utkáním o 2 místo v tabulce. Od začátku utkání jsme dominovali na všech pozicích. Musím holky pochválit, že v utkání makaly a nic nevypustily. Odměnou jim je výsledek utkání. Nebýt několika ztracených míčů při vynášení tak z naší strany by nemělo chybu. Drželi jsme se nácviku z pátečního tréninku a pokud jsme rychle přihrávali, tak jsme stříleli z volných pozic. Výtečný výkon od všech hráček.

Trenér Beneš Milan

Závěrečné podzimní dvojkolo

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Utkání s vedoucí družstvem soutěže bylo velmi vyrovnané o čemž svědčí jak poločasový, tak konečný výsledek. K vidění byla  velmi kvalitní házená s vysokým nasazením na obou stranách. V prvním poločase jsme udělali více technických a většinou dotahovali těsný náskok soupeře. Na začátku druhého poločasu jsem šli do 3 brankového trháku a role se otočily, když soupeř musel stále dotahovat náš náskok. O konečné remíze nakonec rozhodl gól soupeře z trestného hodu po ukončení řádné hrací doby.   
 
TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Tymákov 19:19 (9:9)
---
 
V tomto utkání jsme měli velmi dobrý nástup do utkání a po 12 minutách vedli 7:1. Poté však naši hráči polevili ve všech řadách a soupeř pomalu, ale neustále snižoval náš náskok. Na konci poločasu to již byla z naší strany křeč a soupeř dokázal poločasový stav překlopit na svou stranu. Po přestávce přišel na hřiště jiný tým a postupně jsem si vybudovali 3–4 brankový náskok, který jsme si již tentokrát pohlídali.
 
Oběma soupeřům děkujeme za kvalitní utkání. Oba zápasy odřídil p. Jiří Maiwalder  
 
TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Kyšice 23:19 (11:12)
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Jakub, Michal, Ondra, Vláďa, Radim, Tomáš, Marek, David, Matyáš

Domácí vítězství nad loňským vícemistrem z Krčína

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Toto utkání jak výsledek napovídá bylo velmi útočně laděné. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a dokázali své šance pravidelně proměňovat. Takto tomu bylo až do stavu 21:16. Poté jsme bohužel vypadli z tempa, soupeř toho dokázal využit a srovnal na 22:22. Poté naší útočníci zlepšili střelbu a nakonec jsme vybojovali velmi cenné dva body. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání odřídil p. Aleš Václavík
 
TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Krčín  28:26 (15:11)
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Jakub, Michal, Ondra, Vláďa, Radim, Tomáš, Marek, David, Vojta

Domácí vítězství nad Dobruškou

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Domácí vítězství nad Dobruškou

V 6. kole soutěžní sezóny jsem přivítali družstvo z Dobrušky. První poločas byl do 20 minuty z naší strany herně rozháraný a  zaslouženě jsme prohrávali 5:7. Poté však obrana v čele s brankářem „zavřeli bránu“, útočníci zrychlili pohyb a zlepšili střelbu a do šaten jsme šli s náskokem tří branek (10:7). Ve druhém poločase se  hosté pokoušeli o zvrat, ale naše družstvo drama nepřipustilo, neustále jsme si udržovali náskok 4–5 branek a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání odřídil p. Tomáš Sýkora.
 
TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Dobruška 19:13 (10:7)
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Samuel, Michal, Ondra, Vláďa, Radim, Tomáš, Marek, David
 

Celý článek

Praha vyloupila Ostravu

Napsal Jakub Wnetrzak před dvěma roky v kategorii Muži.

Praha vyloupila Ostravu

V 5. kole soutěžní sezóny jsem přivítali družstvo z Čakovic. V prvním poločase jsme tahali za kratší konec a nedokázali najít recept na pohyblivé útočníky hostí. Ve 20. minutě jsme prohrávali už 6:10. Po oddechovém času se hra obrany podstatně zlepšila, ale přesto jsme první poločas prohráli rozdílem 3 branek. Ve druhém poločase již obrana pracovala daleko lépe, ale vždy, když jsme měli příležitost se přiblížit na rozdíl jedné branky, tak nás zradila střelba ve vyložených pozicích. Snížení na 17:18 přišlo až v poslední minutě, ale to již bylo pozdě a soupeř si vítězství už pohlídal. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání odřídil p. Miloň Ziegler.

TJ Sokol Svinov – TJ Avia Čakovice 17:18 (9:12)

Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Samuel, Michal, Ondra, Vláďa, Adam, Radim, Tomáš, Marek, Matyáš, David

Víkend 10.-11.9 byl pro může bez bodu

Napsal Jakub Wnetrzak před dvěma roky v kategorii Muži.

Víkend 10.-11.9 byl pro může bez bodu

TJ Nýřany – TJ Sokol Svinov 21:12 (10:4)
TJ Sokol Nezvěstice – TJ Sokol Svinov 18:14 (10:5)

Ve značně okleštěné sestavě jsme odjížděli na Plzeňsko odehrát 3. a 4. kolo I. ligy mužů.
V sobotu se nám utkání vůbec nepovedlo a od prvních minut bylo jasno o vítězi utkání. Ve druhém utkání jsme měli daleko lepší vstup do utkání a ve 20. minutě prohrávali v poměru 6:5. Poté jsme však do konce prvního poločasu nedokázali vstřelit soupeři branku, což nakonec rozhodlo o vítězství domácích. Ve druhém poločase jsme totiž přeskupili řady a náraz jsme byli v utkání lepším družstvem. Bohužel na méně než 2 branky jsme se soupeři nedokázali přiblížit. Pochvala chlapům za výkon ve druhém poločase. Soupeřům děkujeme za předvedené výkony. Utkání odřídili pánové Adámek a Hejl

Sestava: Honza Š., Mirek, Samuel, Ondra, Vláďa, Adam, Radim, Marek, Matyáš

Náročný víkend 17.-18.9. pro mladší žáky „A“

Napsal Jakub Wnetrzak před dvěma roky v kategorii Mladší žáci.

Náročný víkend 17.-18.9. pro mladší žáky „A“

V sobotu 17.9. na domácím hřišti mladší žáci Svinov „A“ začali zápasem proti týmu z Nelešovic.
Klukům se tento zápas velmi povedl. Na co šáhli, to jim vyšlo a porazili soupeře vysoko 22:0.
Po tomto zápase nastoupilo družstvo Svinov „B“ proti soupeři ze Studénky.
Po bojovném výkonu obou týmů v poločase vyhrávalo družstvo Studénky 6:7.
Nakonci zápasu jsme byli šťastnější my a Svinov „B“ zaslouženě vyhrál 12:11.

V neděli 18.9. za chladného, podzimního počasí Svinov „A“ vyrazil na zápas do Studénky.
Jelikož kluci z týmu Svinov „B“ porazili Studénku, Svinov „A“ byl rovněž odhodlaný vyhrát.
Zápas na venkovním hřišti je vždy náročnější, navíc tým Studénky byl doplněn o šikovného útočníka,
který se nezúčastnil sobotního zápasu a naší obraně dělal veliké problémy.
I přes všechny tyto věci, kluci zápas zvládli a odvezli si výhru 8:12.

Moravský duel skončil vítězstvím Svinova

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Moravský duel skončil vítězstvím Svinova

TJ Sokol Svinov – SK Studénka 22:15 (11:9)
 
Ve druhém utkání nové sezóny jsem přivítali družstvo z nedaleké Studénky. Obě dvě družstva v 1.kole dokázaly své zápasy vyhrát o branku, a tudíž byla očekávána kvalitní házenkářská podívaná. Před početným publikem byl první poločas vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Až na konci poločasu jsme získali dvoubrankový náskok (11:9). Druhý poločas jsme již byli lepším družstvem, zvýšili své vedení na 4–5 branek a zápas jsme nakonec dovedli v poklidu do vítězného konce. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání odřídil p. Miloň Ziegler.
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Samuel, Michal, Ondra, Vláďa, Radim, Tomáš, Marek, Matyáš
 

Celý článek