Naši muži postoupili do finále Českého poháru

Napsal Jakub Wnetrzak před jedním rokem v kategorii Muži.

V sobotu 25.2. odehrálo družstvo mužů v nedalekém Pustějově semifinále Českého poháru mužů.

 

Celý článek

Valná hromada TJ Sokol Svinov

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Oddíl.

Valná hromada TJ Sokol Svinov

Tímto Vás zve výbor oddílu TJ Sokol Svinov na volební valnou hromadu.

Termín: 9.3.2022 od 18:30

Místo: restaurace U slunce

Děkujeme za dochvilnost.

Srdečně zve

Výbor oddílu TJ Sokol Svinov

 

Mladší žačky ve finále ZHP

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Mladší žačky.

Mladší žačky o sobě dávají zase po půl roce vědět. Po úspěšném 1. kole ZHP v Troubkách se dnes předvedly v domácí hale. V 2. kole opět získaly 1. místo a jako vítězky severní Moravy postupují na republikové finále.

Muži postupují do semifinále Zimního halového poháru

Napsal Jakub Wnetrzak před jedním rokem v kategorii Muži.

Muži postupují do semifinále Zimního halového poháru

V sobotu 29.1. se ve svinovské hale uskutečnilo čtvrtfinále Českého poháru mužů. Po odhlášení několika ligových družstev z této soutěže (důvodem byly vládní opatření ohledně pandemie nemoci COVID) a odstoupení Chropyně, se tohoto turnaje nakonec zúčastnily čtyři družstva. Hned na začátku turnaje proběhlo ostravské derby, ve kterém jsme sice byli favoritem, ale utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou. Ve druhém utkání jsme podstatně zlepšili výkon a výsledkem byla výhra nad soupeřem z Dobrušky. Jelikož před posledním zápasem již bylo rozhodnuto o postupujících do semifinále, dostali příležitost a časový prostor na hřišti všichni hráči. Po velmi špatném začátku (0:6) jsme postupně stahovali ztrátu soupeře z Pustějova až na remízu 11:11, ale nakonec jsme toto utkání prohráli 12:15. Zaslouženým vítězem turnaje se stalo družstvo Pustějova a jako druhé do semifinále postoupilo naše družstvo. Semifinále proběhne 26.2 ve sportovní hale v Pustějově.

Výsledky utkání:
Svinov – Vítkovice 16:16
Svinov – Dobruška 24:18
Svinov – Pustějov 12:15

Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Kuba, Samuel, Radim, Víťa, Tomáš, Vojta, Marek, Matyáš

 
 

Družstva naší přípravky přivezly první a druhé místo z turnaje ve Vracově

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Přípravka.

Družstva naší přípravky přivezly první a druhé místo z turnaje ve Vracově

První letošní turnaj vyjelo družstvo do Vracova (2 družstva), Svinovem A (zelení) a Svinovem B (vínoví). Děti konečně mohly poměřit své síly i s jinými družstvy než jen mezi sebou, jak byli doteď zvyklí.

Skupinová část se našim dětem povedla a obě družstva se umístila na 1.místech (Svinov A – 6b., Svinov B – 5b.). Tím si zajistili postup do semifinálové části, odkud vítězové těchto zápasů postupovali rovnou do finále. 

I v semifinále si naše družstva hravě poradila s domácími soupeři z Vracova, a to znamenalo pouze jedno, že Svinov postoupil do finále!!!

 Ve finále se utkal Svinov A proti Svinovu B. Zápas to byl vskutku vyrovnaný, dokonce tak vyrovnaný, že skončil remízou, a tak musely rozhodnout šestimetrové hody. Až po několikátém pokusu se povedlo Svinovu A vstřelit vítěznou branku, které rozhodlo o celkovém vítězi turnaje. 

 Všechny děti si turnaj moc užily a už se nemohou dočkat dalšího. 

Konečné pořadí: 

 1. Svinov A
 2. Svinov B
 3. Vracov B
 4. Vracov A
 5. Miroslav A
 6. Ostopovice
 7. Miroslav B
 8. Miroslav C

Na závěr podzimu domácí výhra s Opatovicemi

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Na závěr podzimu domácí výhra s Opatovicemi

Ve svátečním dnu byla na pořadu předehrávka I. jarního kola, ve které jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Opatovic nad Labem. Zápas to byl opět útočně laděný, ve kterém padlo spoustu branek. Zápas se víceméně podobal prvnímu utkání z konce srpna s tím rozdílem, že tentokrát jsme byli v neustálém vedení my a soupeř musel stále dotahovat. Nakonec jsme utkání dovedli do vítězného konce. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání s přehledem rozhodoval Lukáš Gorpiel.
 
Poděkování patří všem hráčům nejen za toto utkání, ale za celou podzimní část sezóny. Bylo to velmi náročné, jen za 28 říjnových dnů jsme odehráli sedm zápasů a zde již rozhoduje nejen házenkářské umění, ale i fyzická kondice a odolnost, zdravotní stav hráčů, široký kádr a někdy i to štěstíčko. Odehráli jsme vesměs vyrovnaná utkání, které se rozhodovaly až v koncovkách zápasů a jak se říká „rozhodovaly maličkosti“. Na podzim jsme získali 14 bodů, což je velmi dobrý vklad do jarní části sezóny. Tak snad nám to COVID opět nevynuluje!
 
TJ Sokol Svinov – Sokol Opatovice  24:22 (13:11)
 
Sestava: Honza Š., Vláďa, Honza S., Samuel, Ondra, Kuba, Michal, Radim, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek

Prohra v Příchovicích

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Prohra v Příchovicích

V neděli jsme zavítali do nedalekých Příchovic. Další absence byla vyvolána karetním trestem pro Samuela. Domácí se od začátku zaměřili na našeho stěžejního útočníka Radima a dosti nevybíravým zákrokem ho vyřadili na delší dobu ze hry. Bohužel byl tento zákrok odměněn jen žlutou kartou. Byli jsme nuceni v sestavě improvizovat, což mělo za následek poločasové vedení domácích v poměru 15:10. Druhý poločas jsme odehráli se ctí a nakonec prohráli o 4 branky. Domácí byli tentokrát lepší a vyhráli zaslouženě. Obě utkání rozhodoval Zdeněk Hejl z Litohlav.
 
TJ Příchovice – TJ Sokol Svinov 27:23 (15:10)
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Vláďa, Radim, Tomáš, Marek

Těsna prohra v Přešticích

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Těsna prohra v Přešticích

O víkendu jsme ve značně okleštěné sestavě odjížděli  na venkovní dvojkolo do Přeštic a Příchovic.
V sobotu jsme hráli v Přešticích a zápas to byl vyrovnaný, bohužel tentokrát se šťastnějším koncem pro domácí. V prvním poločase jsme byli o krůček napřed a nakonec jsme šli do šaten za vedení 10:9. Ve druhém poločase se strhla přestřelka a vedení se neustále přelévalo z jedné strany na druhou. Bohužel jsme na rozdíl od domácích svůj poslední útok neproměnili a to rozhodlo o konečném výsledku.
 
TJ Přeštice – TJ Sokol Svinov 24:23 (9:10)
 
Sestava: Honza Š., Mirek, Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Vláďa, Radim, Tomáš, Marek

Výhra doma se Studénkou

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Výhra doma se Studénkou

O víkendu se na našem hřišti odehrálo moravskoslezské derby s tradičním soupeřem ze Studénky. Začátek utkáním nám vyšel a neustále jsme si udržovali náskok 2 až 3 branek. V poločase se šlo do šaten za stavu 12:10 v náš prospěch. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu a stále jsem byli o krok napřed. Na konci utkání dokázal tvrdě hrající soupeř snížit na rozdíl jedné branky, ale vítězství jsme si již zkušeně pohlídali.  Utkání rozhodoval Miloň Ziegler. 

TJ Sokol Svinov – SK Studénka 19:18 (12:10)

Sestava: Honza Š, Vláďa, Laky, Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Mirek, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek, Radim

 

Těsná prohra ve Vsi

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Ženy.

Těsná prohra ve Vsi

I třetí utkání se Starou Vsí bylo velmi vyrovnané, až do stavu 17:17. Pak po dvou chybách v útoku nam soupeř odskočil brankově. V závěru jsme již jen korigovali na 20:18.
 
Stará Ves  – Sokol Svinov  20:18  (11:9)


Výhra s Tymákovem

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Výhra s Tymákovem

V nedělním utkání nám naopak úvod utkání vyšel dokonale a v 15. minutě svítilo na ukazateli skóre 7:2. Poté se však začal prosazovat hostující útok a hosté snížili na přijatelných 13:10. Vstup do druhého poločasu jsme si však pohlídali a náskok narostl až na 7 branek. Závěr utkání se již víceméně dohrával. Soupeřům děkujeme za předvedené výkony. Obě utkání s přehledem rozhodoval Lukáš Gorpiel.

TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Tymákov 22:17 (13:10)

Sestava: Honza Š, Vláďa, Laky, Honza S., Samuel, Kuba, Denis, Vláďa, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek, Radim 

 

Závěr byl infarktový

Napsal Jakub Wnetrzak před jedním rokem v kategorii Muži.

Závěr byl infarktový

O víkendu jsem přivítali na našem hřišti soupeře z Čakovic a Tymákova. Jednalo se o týmy z obou pólů aktuální tabulky. Paradoxně jsme se více trápili s Čakovicemi, když sobotní zápas nebyl z naší strany povedený. Zato v neděli jsme podali daleko lepší výkon a zaslouženě zvítězili.

Do sobotního zápasu jsme vstoupili velmi špatně a po 10 minutách zaslouženě prohrávali 2:6. Poté jsme změnili obranný systém, útočníci zlepšili svou střelbu a poločas skončil těsným výsledkem 8:9. Ve druhém poločase jsme bohužel opět nezachytili úvod a soupeř se dostal do čtyřbrankového vedení (8:12). Poté jsme opět zlepšili hru a dotáhli se na remízu 13:13. Závěr byl infarktový, když soupeř měl několik možností nás dostat „do kolen“. Své příležitosti však soupeř nevyužil a jak už to bývá ve sportu zvykem, tak nakonec platilo pravidlo nedáš x dostaneš. Vítězný gól padl po ukončení hrací doby z trestného hodu. Dnes to bylo upracované šťastné vítězství, dle mého názoru by utkání slušela remíza.
 
 
TJ Sokol Svinov – TJ Avia Čakovice 17:16 (8:9)
 
Sestava: Honza Š, Vláďa, Laky, Honza S., Samuel, Kuba, Denis, Vláďa, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek, Radim
 

Spravedlivá remíza v Rokytnici

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Spravedlivá remíza v Rokytnici

V neděli 3.10. jsme v rámci 6. kola ligové soutěže zajížděli na hřiště do Rokytnice. Domácí na nás vletěli a po 9 minutách za stavu 6:1 jsme byli zralí „na ručník“. Potom jsem alespoň zkonsolidovali hru ve všech řadách a poločas jsme nakonec prohráli přijatelným poměrem 12:9. Ve druhém poločase to dlouho vypadalo na vítězství domácích, když ve 14 minutě byl stav 15:12.  Potom se však začalo střelecky dařit našim útočníkům a ve 27. minutě jsme se poprvé v utkání dostali do vedení. Poslední útok jsme již bohužel neproměnili, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání rozhodoval Miloň Ziegler.   

Sokol Rokytnice – TJ Sokol Svinov 22:22 (12:9)

Sestava: Honza Š, Mirek, Laky, Honza S., Samuel, Denis, Vláďa, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek, Radim

Po pauze výhra doma s Podlázkama

Napsal Vojtěch Beneš před jedním rokem v kategorii Muži.

Po pauze výhra doma s Podlázkama

V neděli 26.9. jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Podlázek u Mladé Boleslavi. V útočně laděném utkání jsem špatně vstoupili do utkání a hosté vedli až do 10 minuty o dvě branky. Potom jsem zlepšili hru ve všech řadách a výsledkem bylo poločasové vedení 14:10. Náskok 3–4 branek jsme drželi až do 50. minuty. Poté však začal soupeř stahovat až na rozdíl jedné branky. Závěr utkání jsme si však již pohlídali a zaslouženě vyhráli. Ale posledních 10 minut bylo určitým varováním. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání s přehledem rozhodoval Zdeněk Hejl.

TJ Sokol Svinov – TJ S. Podlázky 24:22 (14:10)

Sestava: Honza Š, Vláďa, Laky, Honza S., Samuel, Denis, Mirek, Radim, Vojta, Víťa, Tomáš, Marek

Výhra na půdě Nezvěstic

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Výhra na půdě Nezvěstic

V neděli jsme přejeli k dalšímu utkání do Nezvěstic. Začátek utkání nám opět vyšel, vypracovali jsme si až tříbrankový náskok, kterým jsem neustále udržovali do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme soupeři nedovolili snížit na méně jak dvě branky, což bylo nakonec pro vývoj zápasu zásadní. O výsledku utkání dle mého názoru rozhodly výkony brankářů, bojovnost všech našich hráčů (i za cenu sebeobětování) a vysoká produktivita našeho útoku.  Utkání rozhodoval nestárnoucí Václav Šimice z Plzně.

TJ S. Nezvěstice – TJ Sokol Svinov 19:22 (9:12) 

Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Laky,  Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Radim, Tomáš, Marek  

Remíza z Nýřan

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Remíza z Nýřan

O víkendu jsme zajížděli na Plzeňsko k prvnímu dvojkolu v tomto soutěžním ročníku. V sobotu jsme nastoupil na půdě Nýřan. Do utkání jsme vstoupili lépe než soupeř a do 20 minuty jsme byli ve vedení. Potom se však rozstřílel domácí útok a výsledkem byla poločasová remíza 11:11. Vstup do druhém poločasu nám nevyšel a soupeř si vypracoval až tříbrankový náskok. Závěr utkání však patřil našemu družstvu, kdy jsme tři minuty před koncem utkání srovnali a dokonce jsme měli možnost utkání rozhodnout. Závěrečná střela z trestného hodu však mířila do tyče. Utkání řídil p. Jíra z Blovic.

TJ Dioss Nýřany - TJ Sokol Svinov  21:21 (11:11)

Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Laky,  Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Radim, Tomáš, Marek  

Prohra doma s Krčínem

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Muži.

Prohra doma s Krčínem

Ve druhém kole ligové soutěže jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Krčína. Jak výsledek napovídá, tak za krásného slunečného počasí se hrála útočná házená. Zápas byl velmi vyrovnaný a raritou je skutečnost, že žádný ze soupeřů se během utkání nedostal do více jak jednobrankového vedení. O vítězství nakonec rozhodl závěr zápasu, kdy soupeř svůj poslední útok proměnil, a naši útočníci již bohužel nedokázali gólově odpovědět. Dle mého názoru by zápasu slušela remíza. Utkání rozhodoval Jiří Cedidlo. 

TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Krčín  22:23 (12:12) 

Sestava: Honza Š., Mirek, Laky, Honza S., Samuel, Denis, Ondra, Vláďa, Vojta, Radim, Víťa, Tomáš, Marek 

Mladší kluci v Ejpovicích skončili na 4.místě

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Mladší žáci.

Mladší kluci v Ejpovicích skončili na 4.místě


Do Ejpovic jsme vyrazili v pátek ráno vlakem, plní nadšení a s dobrou náladou v počtu desíti mladších žáků.

Po příjezdu jsme se ubytovali ve dřevěných chatkách Kempu Ejpovice a vyrazili na házenkářské hřiště.
Náš první soupeř byla Stará Huť, kterou jsme dokázali porazit výsledkem 15:13.

V sobotu hned po snídani jsme změřili síly s domácími Ejpovicemi. Na zápas nás přijely podpořit naše mladší žačky z nedalekého Tymákova. Přestože jsme v poločase vedli 8:5, ve druhé půli jsme se přestali prosazovat střelecky a nechali vyniknout domácího brankáře. Zápas pro nás skončil nepříznivě 10:14. Následující zápas se konal zase hned po obědě a soupeřem nám byl Draken Brno. Bohužel síla ve střelbě nám stále chyběla a konečný výsledek 4:11 zcela odpovídal průběhu utkání.
Zklamaní nešťastným vývojem turnaje jsme odjeli do Tymákova podpořit mladší žačky, které svůj zápas zvládli skvěle a porazili soupeřky z Března. Nabytí vítězným duchem jsme se vrátili do Ejpovic, kde nás čekal poslední sobotní zápas proti Krčínu. K vidění byl úžasný, bojovný výkon celého družstva, který skončil vítězstvím Svinova 15:14. Hned po zápase jsme vyjeli opět do Tymákova podpořit holky v zápase o první místo proti domácímu Tymákovu. Bohužel, ani vynikající výkon holek a povzbudivé fandění kluků, na soupeře nestačil.

V neděli jsme začali zápasem proti Baniku Most a nejslabšího soupeře turnaje jsme hravě přehráli 7:1. Poslední zápas se konal proti klukům z Litohlav, kteří neprohráli dosud jediný zápas. Kluci věděli, že jim výhra nemůže pomoci k lepšímu umístění, ale chtěli si užít pro mnohé poslední zápas v kategorii mladšího žactva a těsně prohráli výsledkem 7:8.

Svinov tedy skončil na neoblíbeném 4. místě se skórem 58:61.

Děkujeme pořadateli za hezké ubytování a dobrou kuchyni.

Sestava:

 • Brankář – Ríša Pizur
 • Obránci – Dominik Musial, Dominik Lyko, Tom Brandejský, Dan Augustin
 • Útočníci – Víťa Kuzník, Maty Kotara, Kryštof Kosniowski, Maty Planka, Tobiáš Matyó

Report z MČR v Tymákově

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Mladší žačky.

Report z MČR v Tymákově

Už při příchodu na nádraží ve Svinově byla nálada veselá a to hlavně kvůli toho, že jsme jeli společně s mladšími žáky, kteří se probojovali na Pohár ČR.

Při prvním utkání s Podhorním Újezdem si naše děvčata zkusila to, co jsme trénovali na soustředění. Tento zápas jsme vyhráli 17:6 a střelecky se zapsaly hned 4 střelkyně.

V sobotu nás čekala 3 utkání. Ale ještě před tím jsme jeli podpořit naše borce do nedalekých Ejpovic. První náš zápas holky z Moravy, co přijely z Ostravy, vyhrály 17:8 nad Miroslaví a znovu si zahrály všechny hráčky. Při druhém utkání nás přijeli podpořit naši borci přímo z mladších žáků a pomohli nám fanděním k výhře 13:5 nad Březnem. Po této výhře jsme již tušili, že aspirujeme na medailové pozice. K závěrečnému sobotnímu utkání jsme nastoupili proti Tymákovu, kde jsme tušili, že boj nebude snadný. A měli jsme pravdu, celý první poločas byl vyrovnaný. Sice skončil 3:1 pro Tymákov, ale soupeřova kapitánka odcházela s obavou před druhou půlí utkání. Všech 14 hráček na hřišti předvedlo nejlepší výkon celého mistrovství, ale štěstí a tyčky přály tentokrát soupeři. Utkání jsme prohráli 12:6, ale děvčata neodcházela se sklopenou hlavou a trenéři byli nadmíru spokojeni s bojovností a výkonem. 

Nedělní úkol zněl jasně. Porazit Raspenavu a zopakovat po deseti letech historii – získat druhé místo na mistrovství ČR v kategorii mladších žaček. I v tomto závěrečném utkání se dostaly na hřiště všechny hráčky. Přes neskutečnou únavu byla na celém družstvu vidět obrovská radost. 

Všechny hráčky předvedly bojovnost a mezi oceněnými hráčkami byla Katka Franková (2.nejlepší brankářka MČR), Sabča Soldánová (3.nejlepší obránkyně MČR), Elen Maštalířová (3.nejlepší útočníce a zároveň 3.nejlepší střelkyně MČR) a Barča Matoušková (nejužitečnější hráčka týmu).

Sestava: 

 • Brankářka: Franková Kateřina
 • Obrana: Soldánová Sabina, Nováková Hana, Šimíková Eliška, Kolencová Barbora, Mrázková Alena, Lanšperková Dominika
 • Útok: Maštalířová Elen, Matoušková Barbora, Hrbáčová Eliška, Pavlů Markéta, Schwarzerová Veronika, Vondráková Veronika, Tomíšková Karolína, Mintonová Sofie Zara
 • Asistentky: Kotousová Klára, Sněhotová Marie
 • Trenéři a realizační tým: Benešová Klára, Domesová Daniela, Beneš Milan, Maštalíř Daniel

Starší holky dovezly 4.místo z Chropyně

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma roky v kategorii Starší žačky.

Starší holky dovezly 4.místo z Chropyně

Starší žačky po prvotním pátečním utkání odehrály v sobotu ráno druhý náročný zápas. V osm hodin, za mlhy, s červenou kartou a skóre o poločasu 2:8 ve prospěch Chropyně jsme to nakonec dotáhly na remízu 8:8. V třetím zápase jsme prohrály po neskutečných chybách celého družstva s Kyšicemi a naše naděje na bednu se začala vzdalovat. V neděli nás čekal po odehráni zápasu s vítězem turnaje Tymákovem ještš zápas se Spoji Praha. Ten jsme vyhrály a tak nakonec i díky skóre s Chropyní jsme na poháru obsadily konečnou bramborovou čtvrtou příčku.

Ocenění:

 • Třetí nejlepší brankářka – Emča Plisková,
 • Nejužitečnĕjší hráčka našeho družstva - Áďa Mrázková

Sestava: 

 • brankářka – Ema Plisková,
 • obrana – Kiki Sýkorová, Terka Pizurová, Áďa Mrázková, Karin Bendová, Barča Kolencová, Sabča Soldanová, Hanka Nováková, 
 • útok – Terka Pokorná, Eli Zavřelová, Verča Hrbáčová, Market Burová, Elen Maštalířová, Barča Matoušková
 • trenéři: Bendová Silvie, Benda Tomáš