Komentář k výsledkům posledního víkendu základní části

Napsal Vojtěch Beneš před měsícem v kategorii Muži.

V posledních dvou kolech jsme se na na našem hřišti utkali s družstvy z Plzeňska.

TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Nezvěstice 17:19 (9:11)

V sobotu jsem přivítali soupeře Nezvěstic, se kterým jsme se střetli o konečné 4 místo v tabulce. V utkání jsme bohužel tahali za kratší konec a od 15. minuty byl soupeř stále ve vedení. Poločas skončil výsledkem 9:11 ve prospěch hostů. Do druhého poločasu jsme vstupovali se záměrem utkání otočit a urvat vítězství. Opak však byl pravdou, soupeř nám utekl až na rozdíl pěti branek a mířil za pohodlným vítězstvím. Přesto jsme ještě dokázali zmobilizovat síly ve všech řadách a dotáhli jsme skóre na 17:18 a měli dokonce míč na vyrovnání stavu. Toto se však nepodařilo a soupeř nakonec utkání dovedl do vítězného konce.

TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Tymákov 17:21 (8:10)

V neděli jsem v obraně nastupovali z důvodu karetních trestů bez dvou obránců základní sestavy. Taktéž motivace obou družstev byla rozdílná, když soupeř s Tymákova po překvapivé sobotní prohře Krčína poskočil na 2. místo tabulky a chtěl toto umístění znamenající přímý postup do semifinále play-off udržet. My jsme měli play-off jisté, otázkou již jen bylo, zda skončíme na pátém či šestém místě. První poločas byl vyrovnaný, až na konci poločasu získali hosté dvoubrankové vedení (8:10). Ve druhém poločase však na naše hráče přišla krize a nedokázali jsme čelit kvalitně hře všech formací soupeře. Soupeř velmi brzo v druhém poločase rozhodl o svém vítězství. Ve druhém polovině dostali příležitost všichni hráči a skóre jsme kosmeticky upravili na přijatelnější výsledek 17:21. Za zmínku stojí první ligové branky Kryštofa, který ještě věkem patří do dorostenecké kategorie. Jen tak dál!
Soupeřům děkujeme za pěkné zápasy. Obě utkání odřídil Miroslav Beran.

Sestava: Honza Š., Mirek, Ondra, Samuel, Kuba, Vláďa, Michal, Honza S., Radim, Tomáš, Aleš, Marek, Kryštof