Moravské derby dopadlo vítězně pro Svinov

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma měsíci v kategorii Muži.

TJ Sokol Svinov – MS Brno 22:19 (12:8)

Ve 20. kole ligové soutěže jsme na domácím hřišti přivítali moravského rivala – MS Brno. Soupeř sice bojuje o záchranu v prvoligové soutěži, ale to zejména proto, že mu byly kontumovány 4 zápasy, ve kterých získal 6 bodů. Na podzim jsme v Brně uhráli remízu a dnešní utkání opět slibovalo vyrovnaný průběh. Začátek utkání však našemu družstvu vyšel a postupně jsme si vybudovali až pětibrankový náskok, který na konci poločasu již jen hosté střelou z trestného hodu zkorigovali na 12:8, což byl výsledek prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme si do 15 minuty udržovali 3 a 4 brankový náskok. Poté však naše obrana vyrobila několik chyb, soupeř toho dokázal využít a dotáhl skóre až na rozdíl dvou branek. Blíže jsme však díky vysoké produktivitě našeho útoku soupeře již nepustili a dotáhli zápas do vítězného konce. Soupeři děkujeme za pěkný zápas. Utkání s přehledem odřídil Lukáš Gorpiel.

sestava: Honza Š., Mirek, Ondra M., Samuel, Kuba, Michal, Vláďa, Honza S., Ondra V., Radim, Tomáš, Aleš, Marek, David