Zhodnocení finále Zimní ligy dorostenců 30. - 31.3.2019

Napsal Jakub Wnetrzak před pěti roky v kategorii Dorostenci.

Zhodnocení finále Zimní ligy dorostenců 30. - 31.3.2019

O víkendu 30.3.-31.3.2019 se ve sportovní hale v Pustějově uskutečnilo finále Zimní ligy dorostenců. Tohoto turnaje se mělo zúčastnit šest nejlepších družstev. které si vybojovaly postup v semifinálových kláních. Bohužel se na poslední chvíli omluvilo družstvo Přeštic, takže turnaj nakonec odehrálo jen 5 družstev, což do jisté míry devalvovalo úroveň tohoto turnaje a celé soutěže. Pořadatelé se rozhodli pro prodloužení hracího času na 2×30 minut. Musím říct, že odehrát 3 zápasy (180 minut) v jednom hracím dni určitě není ze zdravotního hlediska příliš vhodné. A jelikož většina utkáních byla velmi vyrovnaná, tak střídání hráčů probíhalo velmi omezeně. Klobouk dolů před všemi hráči, kteří tuto porci zápasů vydrželi!!!

Naši kluci nastoupili k prvnímu utkání proti soupeři MS Brno. Utkání bylo vyrovnané a když jsme se v 5 minutě 2.poločasu dostali do vedení 17:14, tak se zdálo, že utkání spěje k vítěznému konci. Bohužel naši útočníci od této chvíle 15 minut nevstřelili branku a výsledkem byla zasloužená prohra v poměru 21:23.

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti družstvu Litvínova, který měl ve svém středu dva kvalitní útočníky. Naše obrana si dlouho s útočnou hrou soupeře nevěděla rady a naši útočníci stále jen dotahovali náskok soupeře. V posledních deseti minutách však obrana s brankářem zabrala a útočníci byli neustále velmi produktivní a nakonec z toho bylo vybojované vítězství v poměru 26:24.

Ve třetím sobotním zápase jsme narazili na družstvo Krčína, které také disponovalo kvalitním útokem. V tomto utkání jsme však neustále vedli a soupeř musel stále dotahovat náš náskok. Ve druhém poločase jsme dokázali soupeři brankově odskočit a zaslouženě jsme zvítězili 28:23.

V neděli jsme si to s družstvem Studénky rozdali o první místo. Byl to velmi kvalitní dorostenecký zápas v úžasné sportovní atmosféře, kterou vytvořili fanoušci obou týmů. Průběh byl stejný jako v minulých zápasech s tímto soupeřem. Od začátku jsme vedli a soupeř se do vedení dostal až v poslední minutě prvního poločasu. Ve druhém poločase přišel klasický střelecký výpadek našich útočníků a soupeř si již vítězství v poměru 20:16 zkušeně pohlídal. Halovým mistrem ČR v kategorii dorostenců se tedy stalo družstvo Studénky, druhé místo obsadilo družstvo MS Brno a na kluci se radují ze třetího místa a bronzových medailí!!!


Děkujeme všem soupeřům za kvalitní výkony a předvedenou hru!

O úspěch našeho družstva se zasloužili tito hráči: Vláďa, Matyáš, Matěj, Adam Pr. Denis, Jakub S., Ondra, Kuba K., Martin B., Samuel, Víťa, Tomáš, Robin, Adam Piech., Vojta, Martin, Filip

Více informací naleznete na:
http://svaznarodnihazene.cz/…ostencu-2019

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.