Z východních Čech bez bodu

Napsal Vojtěch Beneš před jedenácti měsíci v kategorii Muži.

Sokol Dobruška – Sokol Svinov 18:15 (9:8)
Sokol Krčín – Sokol Svinov 27:18 (16:11)
Podivné rozlosování jarní části soutěže nám na závěr základní části přisoudilo 4 zápasy na hřištích soupeřů. Tyto jsme si rozložili do dvou víkendových dvojkol, z čehož první dvojkolo jsem odehráli ve východních Čechách. V sobotu jsem odehráli zápas v Dobrušce, která má velice kvalitní obranu. V tomto zápase jsme se ani jednou nedostali do vedení, přesto byl zápas poměrně vyrovnaný. Ve 45. minutě svítil na ukazateli stav 12:12 a schylovalo se k zajímavé koncovce. Bohužel jsme poté udělali několik chyb, které soupeř dokázal potrestat a nakonec dotáhl zápas do vítězného konce.
V neděli jsme přejeli do nedalekého Krčína, kde nás čekal soupeře, který v poslední době hraje ve velmi solidní formě. Především útočná formace soupeře posílená o hráče Práchenského z nedalekých Opatovic je velmi produktivní a budí velký respekt. Začátek zápasu byl vyrovnaný a oba útoky převyšovaly obrany soupeřů. Ve 20. minutě byl stav 10:10, když trenéři stále měnili obranné řady. Bohužel od této chvíle se našim útočníkům přestalo dařit střelecky a soupeř toho využil a odskočil na poločasový stav 16:11. Do druhé půle jsme vstoupili koncentrovaněji, a ve 40, minutě jsme za stavu 20:16 neproměnili pokutový hod, Tento okamžik rozhodl o osudu zápasu, když soupeř již další snížení náskoku nedovolil. Závěr utkání se již jen dohrával a na obou stranách dostali příležitost všichni hráči. Vítězství soupeře bylo tentokrát zasloužené.
Oběma soupeřům děkujeme za kvalitní zápasy. Sobotní utkání odřídil rozhodčí Jáneš a v neděli rozhodoval rozhodčí Hejl.
---
Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Jakub, Honza S., Michal, Ondra, Radim, Tomáš, Marek, David, Matyáš