Report z MČR v Tymákově

Napsal Vojtěch Beneš před třemi roky v kategorii Mladší žačky.

Report z MČR v Tymákově

Už při příchodu na nádraží ve Svinově byla nálada veselá a to hlavně kvůli toho, že jsme jeli společně s mladšími žáky, kteří se probojovali na Pohár ČR.

Při prvním utkání s Podhorním Újezdem si naše děvčata zkusila to, co jsme trénovali na soustředění. Tento zápas jsme vyhráli 17:6 a střelecky se zapsaly hned 4 střelkyně.

V sobotu nás čekala 3 utkání. Ale ještě před tím jsme jeli podpořit naše borce do nedalekých Ejpovic. První náš zápas holky z Moravy, co přijely z Ostravy, vyhrály 17:8 nad Miroslaví a znovu si zahrály všechny hráčky. Při druhém utkání nás přijeli podpořit naši borci přímo z mladších žáků a pomohli nám fanděním k výhře 13:5 nad Březnem. Po této výhře jsme již tušili, že aspirujeme na medailové pozice. K závěrečnému sobotnímu utkání jsme nastoupili proti Tymákovu, kde jsme tušili, že boj nebude snadný. A měli jsme pravdu, celý první poločas byl vyrovnaný. Sice skončil 3:1 pro Tymákov, ale soupeřova kapitánka odcházela s obavou před druhou půlí utkání. Všech 14 hráček na hřišti předvedlo nejlepší výkon celého mistrovství, ale štěstí a tyčky přály tentokrát soupeři. Utkání jsme prohráli 12:6, ale děvčata neodcházela se sklopenou hlavou a trenéři byli nadmíru spokojeni s bojovností a výkonem. 

Nedělní úkol zněl jasně. Porazit Raspenavu a zopakovat po deseti letech historii – získat druhé místo na mistrovství ČR v kategorii mladších žaček. I v tomto závěrečném utkání se dostaly na hřiště všechny hráčky. Přes neskutečnou únavu byla na celém družstvu vidět obrovská radost. 

Všechny hráčky předvedly bojovnost a mezi oceněnými hráčkami byla Katka Franková (2.nejlepší brankářka MČR), Sabča Soldánová (3.nejlepší obránkyně MČR), Elen Maštalířová (3.nejlepší útočníce a zároveň 3.nejlepší střelkyně MČR) a Barča Matoušková (nejužitečnější hráčka týmu).

Sestava: 

  • Brankářka: Franková Kateřina
  • Obrana: Soldánová Sabina, Nováková Hana, Šimíková Eliška, Kolencová Barbora, Mrázková Alena, Lanšperková Dominika
  • Útok: Maštalířová Elen, Matoušková Barbora, Hrbáčová Eliška, Pavlů Markéta, Schwarzerová Veronika, Vondráková Veronika, Tomíšková Karolína, Mintonová Sofie Zara
  • Asistentky: Kotousová Klára, Sněhotová Marie
  • Trenéři a realizační tým: Benešová Klára, Domesová Daniela, Beneš Milan, Maštalíř Daniel

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.