První utkání mužů v sezóně 2019/2020

Napsal Jakub Wnetrzak před pěti roky v kategorii Muži.

TJ Sokol Svinov – Sokol Podlázky 18:20 (9:12)

První utkání I.ligy jsme odehráli proti družstvu TJ Sokol Podlázky, které v loňském ročníku obsadilo 3.místo a získalo bronzové medaile.

Na úvod tedy velice těžký soupeř, ale to bude v I.lize každý soupeř. Bohužel nám utekl začátek utkání a ve 13. minutě jsme jsme prohrávali 2:7. Po oddechovém čase jsme zlepšili hru ve všech řadách a pomalu jsme začali snižovat náskok soupeře až na 9:10. Bohužel na konci prvního poločasu dokázal soupeř vstřelit dvě branky, zato my jsme 2× trefili tyč, Do šaten jsme tedy odcházeli s tříbrankovým mankem.
Ve druhém poločase jsme se pokusili o zvrat v utkání.Několikrát jsme se dokázali přiblížit soupeři na 2 branky, ale v tom okamžiku vždy soupeř zabral a dokázal vstřelit branku. Na konci zápasu si již soupeř vítězství zkušeně pohlídal. Dle mého názoru jsme zaplatili nováčkovskou daň, kdy nám utekl především začátek utkání a to nakonec rozhodlo o naší prohře. V každém případě kluci předvedli velkou bojovnost a i za velmi nepříznivého stavu „nesvěsili hlavy“ a dokázali utkání zdramatizovat.

Soupeři děkujeme za předvedený výkon a kvalitní zápas. Utkání odřídil před solidní diváckou návštěvou Petr Šimánek z Krčína.

Sestava: Honza Š., Vláďa, Laky, Kuba W., Samuel, Honza S., Adam, Kuba S., Denis, Vojta, Radim, Marek, Víťa H., Víťa V.