Pohár ČR mladších žaček v Bakově

Napsal Vojtěch Beneš před devíti měsíci v kategorii Mladší žačky.

Mladší žačky opět v letošní sezóně hrály o přední místa v tabulce. Po posledním těžkém utkání ve Studénce, ve kterém remizovaly 20:20, se probojovaly na Pohár ČR (16. – 18.6.2023). Bohužel postup na pohár holky obrečely, protože chtěly jet na mistrovství.

Do Bakova jsme odjížděli se 17 hráčkami, které se všechny dostaly postupně na hřiště. Bakov nás přivítal nejen pěkným počasím, ale i krásným chatkovým kempem.

Hned v prvním pohárovém utkání jsme narazili na Přeštice, tým západních Čech. A správně jsme tušili, že půjde o nejtěžšího soupeře. V poločase jsme prohrávali 8:6 a nic ještě nebylo ztraceno, bohužel nám vůbec nešlapala obrana. Když už se podařilo něco ubránit, holky nebyly schopné vynést míč do útoku. S Přešticemi jsme prohráli 15:11.

V druhém pátečním utkání nás čekal severočeský Žatec, který jsme v zimě porazili. Poločasový stav 4:3 pro soupeře ukazoval, že nám začala šlapat obrana. Naopak útok si vybral svoji černou hodinku a vůbec se mu nedařila střelba. S Žatcem jsme prohráli 9:6.

V sobotu jsme začali nanovo. Dopoledne jsme se střetli se soupeřem z východních Čech – Lázně Bělohrad. Po vyhraném poločase 10:7 jsme začali točit sestavou a na hřiště se dostatečně dostaly všechny holky. Utkání jsme vyhráli 18:10, střelecky se předvedla Anička Velímová se 14 brankami.

Poslední sobotní zápas jsme odehráli s domácím Bakovem. V tomto utkání se předvadla naše čtvrťačka Kája Stehlíková v bráně, poločas jsme vyhráli 7:1 a holky si začaly zápas užívat. Střídačková sestava nahradila všechny na hřišti a předváděla stejně dobré výkony. Zápas jsme vyhráli 18:5, v útoku se blýskla i naše čtvrťačka Nelča Smutková se 7 brankami.

Po těchto soutěžních zápasech se odehrálo ještě utkání Východ – Západ, ve kterém si zahrály hráčky, které nedostaly tolik prostoru během svých utkání. A protože jsme měli sebou spoustu hráček, zvládli jsme i tady mít velké zastoupení v podobě 6 hráček, které si to náramně užily. Během tohoto vloženého utkání si všichni přítomní mohli jako zpestření nechat změřit rychlost svého hodu na bránu.

Nedělní turnaj uzavíral zápas proti Miroslavi, tedy moravské derby. Utkání jsme chtěli vyhrát aspoň o 4 branky. Soupeře jsme zaskočili svoji taktikou a perfektní hrou na celém hřišti – včetně střídačky a tribuny. V poločase jsme se tiše radovali z výhry 9:4, ale věděli jsme, že nesmíme polevit, jako před 14 dny ve Studénce. Druhý poločas byl ještě lepší, holky ze sebe vydaly všechno a tak jsme mohli postupně poslat na hřiště všechny hráčky ze střídačky. Šesťačky se na střídačce radovaly ze stříbrných medailí a mladší holky dovedly zápas do předem nikým nečekaného vítězství 19:6.

Na závěrečném pohárovém nástupu jsme byli vyhlášeni na konečném 2. místě s jednoznačně nejlepším útokem a skóre 72:45. Alča Mrázková byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou našeho týmu a zároveň 3. nejlepší obránkyni poháru. Anička Velímová se stala královnou útoku – nejlepší útočnice a nejlepší střelkyně celého turnaje se 40 brankami.