MUŽI - Návrat z Plzně se dvěma body

Napsal Jakub Wnetrzak před osmi měsíci v kategorii Muži.

O víkendu jsme odehráli dvě utkání na Plzeňsku.

V sobotu nás čekal neoblíbený soupeř z Příchovic, se kterým máme v I. lize velmi negativní bilanci. Asi i s tímto vědomím jsme nastoupili do utkání a soupeř toho hned využil a vytvořil si náskok, který navýšil až na 6 branek. Poté se naši hráči jakž takž zmátořili a udržovali se soupeřem rozdíl ve skóre. Výsledek 1. poločasu byl 12:7 v náš neprospěch a nevěštil nic dobrého. Ve druhém poločase jako by nastoupilo jiné družstvo a začali jsme pomalu dotahovat náskok soupeře. Bohužel za stavu 16:13 jsme měli minimálně 5 útoků k dalšímu snížení náskoku, ale v tuto chvíli se nám útok střelecky zasekl a nedokázali jsme využít slabších chvilek domácího útoku. Poté již soupeř dovedl utkání do vítězného konce. Pozitivum tohoto utkání je pro naše hráče zjištění, že i proti tomuto soupeři se můžeme porvat o vítězství. Výkon ve druhém poločase byl velmi dobrý.

V neděli jsme se přesunuli do nedalekých Přeštic, kde domácí prožívají v této sezóně herní krizi a ze tří odehraných utkání nezískali ani bod. Začátek utkání nás opět zastihl v nedbalkách a první gól jsme vstřelili až v 10 minutě a snižovali na 1:3. Soupeř byl neustále ve vedení, které narostlo až na tři branky. Po změně rozestavení obrany a zlepšení pohybu útočníků jsme začali ubírat z náskoku hostů a trestným hodem po základní hrací době jsem dokázali vyrovnat na 9:9. Ve druhém poločase jsme se poprvé dostali do vedení a těsný náskok jsme udrželi až do konce utkání. Soupeřům děkujeme za pěkné zápasy. Obě utkání odřídil rozhodčí Tomáš Sýkora.

TJ Příchovice – TJ Sokol Svinov   20:17 (12:7)
TJ Přeštic – TJ Sokol Svinov         19:21 (9:9)

Sestava: Honza Š., Mirek, Samuel, Ondra M., Ondra V., Vláďa, Jakub, Radim, Aleš, Tomáš, Marek, David