Mladší kluci v Ejpovicích skončili na 4.místě

Napsal Vojtěch Beneš před třemi roky v kategorii Mladší žáci.

Do Ejpovic jsme vyrazili v pátek ráno vlakem, plní nadšení a s dobrou náladou v počtu desíti mladších žáků.

Po příjezdu jsme se ubytovali ve dřevěných chatkách Kempu Ejpovice a vyrazili na házenkářské hřiště.
Náš první soupeř byla Stará Huť, kterou jsme dokázali porazit výsledkem 15:13.

V sobotu hned po snídani jsme změřili síly s domácími Ejpovicemi. Na zápas nás přijely podpořit naše mladší žačky z nedalekého Tymákova. Přestože jsme v poločase vedli 8:5, ve druhé půli jsme se přestali prosazovat střelecky a nechali vyniknout domácího brankáře. Zápas pro nás skončil nepříznivě 10:14. Následující zápas se konal zase hned po obědě a soupeřem nám byl Draken Brno. Bohužel síla ve střelbě nám stále chyběla a konečný výsledek 4:11 zcela odpovídal průběhu utkání.
Zklamaní nešťastným vývojem turnaje jsme odjeli do Tymákova podpořit mladší žačky, které svůj zápas zvládli skvěle a porazili soupeřky z Března. Nabytí vítězným duchem jsme se vrátili do Ejpovic, kde nás čekal poslední sobotní zápas proti Krčínu. K vidění byl úžasný, bojovný výkon celého družstva, který skončil vítězstvím Svinova 15:14. Hned po zápase jsme vyjeli opět do Tymákova podpořit holky v zápase o první místo proti domácímu Tymákovu. Bohužel, ani vynikající výkon holek a povzbudivé fandění kluků, na soupeře nestačil.

V neděli jsme začali zápasem proti Baniku Most a nejslabšího soupeře turnaje jsme hravě přehráli 7:1. Poslední zápas se konal proti klukům z Litohlav, kteří neprohráli dosud jediný zápas. Kluci věděli, že jim výhra nemůže pomoci k lepšímu umístění, ale chtěli si užít pro mnohé poslední zápas v kategorii mladšího žactva a těsně prohráli výsledkem 7:8.

Svinov tedy skončil na neoblíbeném 4. místě se skórem 58:61.

Děkujeme pořadateli za hezké ubytování a dobrou kuchyni.