Závěrečné dvojkolo mužů 2.ligy, 15.-16.6.2019

Napsal Jakub Wnetrzak před pěti roky v kategorii Muži.

Poslední dvě utkání měly rozhodnout o postupujícím do 1.ligy. Ve hře byly stále 3 týmy (Dopbruška, Vítkovice, Svinov), které se shodou okolností spolu v závěrečných zápasech střetly. Sobotní utkání v Dobrušce se odehrálo za úmorného vedra. První poločas byl naprosto vyrovnaný a družstva se střídaly ve vedení. Ve druhém poločase se více začali prosazovat domácí útočníci a ve 20. minutě byl stav 17:14 pro domácí, a vypadalo to na postup domácích do 1.ligy. Naši chlapi však nesložili zbraně a dokázali v rozmezí 5 minut stav utkání vyrovnat. Na konci utkání jsme měli více štěstí, když domácí útočníci trefovali tyčky, zatímco naši útočníci dávali branky. Dle mého názoru naprosto vyrovnaný zápas, kterému by asi slušela remíza, ale jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Soupeři děkujeme za kvalitní zápas. Utkání odřídil Libor Bittner z Opatovic nad Labem.

Jelikož v sobotu družstvo Vítkovic překvapivě prohrálo v Humpolci, najednou jsme měli postup ve svých rukou. V nedělním zápase v Humpolci nám stačila remíza.

Na remízu se však nehraje a kluci nenechali od začátku utkání nikoho na pochybách, kdo do první ligy postoupí. V první poločase jsme byli jasně lepším týmem a vedení o 7 branek bylo zasloužené. Ve druhém poločase se domácí přeci jen trochu „zvedli“ a dokázali být vyrovnaným partnerem. Nic to však nezměnilo na naší výhře v poměru 14:20. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání odřídil Petr Šimánek z Krčína.

TJ Sokol Dobruška – TJ Sokol Svinov 20:22 (8:8)

Sestava: Honza Š., Mirek, Laky, Kuba, Samuel, Honza S., Vláďa, Michal, Vojta, Radim, Marek, Kuba G.

Jiskra Humpolec – TJ Sokol Svinov 14:20 (5:12)

Sestava: Honza Š., Mirek, Laky, Kuba, Samuel, Honza S., Vláďa, Michal, Vojta, Radim, Marek, Kuba G., Víťa H.

Na jaře jsme dokázali 10× vyhrát a nevyšlo nám jen utkání s městský rivalem z Vítkovic, kde jsme zaznamenali jedinou jarní prohru. Ziskem 20 bodů jsme se z pátého místa posunuli až na 1.místo, což znamená postup do 1. ligy po pěti letech strávených ve druhé lize. Jedná se o velký úspěch našeho oddílu, na kterém se podíleli, ať už větší či menší měrou, následující hráči: Honza Štěpán, Mirek Ristič, Tomáš Březina, Tomáš Lakatos, Kuba Wnetrzak, Honza Schwarzer, Michal Vaščešen, Samuel Pravda, Vláďa Ristič, Adam Prázdný, Jakub Samek, Michal Matoušek, Vojta Beneš, Radim Kratochvíl, Marek Lach, Tomáš Benda, Víťa Horáček, Víťa Valchař, Tomáš Kalina a Kuba Gelnar. Trenéry družstva jsou Tomáš Strniště a Zbyněk Planka