Českém poháru mužů 26.-27.3 2022 Vracov

Napsal Jakub Wnetrzak před dvěma roky v kategorii Muži.

Družstvo mužů si vybojovalo účast ve finále Českého poháru mužů, které se uskutečnilo v posledním březnovém víkendu ve Vracově. Našimi soupeři byly družstva Přeštic, Podlázek a Tymákova, jak to probíhalo se dočtete dále …

Svinov – Přeštice 21:24 (13:14)
První utkání bylo  velmi útočně laděné, kdy v první poločase bylo na obou stranách velmi málo útoků, které neskončily brankou. Ani jedna z obran si nevěděla rady s útočnou hrou soupeře. Ve druhém poločase již útoky tak produktivní nebyly. Družstvo Přeštic však bylo neustále ve vedení a nám se bohužel ani jednou nepodařilo vyrovnat stav utkání. I přes prohru o 3 branky bylo utkání velmi vyrovnané, o výsledku rozhodl zlepšený výkon soupeřovy obrany a brankáře ve druhém poločase.

Svinov – Podlázky 18:17 (12:12)
I v tomto utkání byly útoky v prvním poločase velmi produktivní a výsledkem bylo poločasová remíza. Na konci poločasu došlo ke tvrdému zákroku na našeho hráče ve střední třetině, který však nebyl po zásluze odměněn červenou kartou, a naopak jsme obdrželi dvě červené karty za protesty a nesportovní chování. Začátek druhého poločasu jsme tedy odehráli 10 minut oslabeni o dva hráče v poli. Soupeř toho dokázal využít a v 15. minutě jsme prohrávali 13:17 a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Poté však zabraly všechny naše řady a dokázali jsme vyrovnat na 17:17. Rozhodující branka přišla po „nacvičeném“ signálu" a vpadla v poslední vteřině zápasu. Utkání by asi slušela remíza, ale štěstíčko se tentokrát přiklonilo na naši stranu.

Svinov – Tymákov 16:22 (7:10)
Tentokrát nám nevyšel první poločas a soupeř se brzy dostal do tří až čtyřbrankového vedení. Ve druhém poločase jsme se ještě pokusili zmobilizovat síly, ale soupeř byl tentokrát lepší a zaslouženě vyhrál nejen tento zápas, ale i celý turnaj.

V turnaji jsme nakonec obsadili 3.místo!

Sestava: Honza Š., Mirek, Vláďa, Kuba, Samuel, Honza S., Ondra, Radim, Víťa, Vojta, Tomáš, Marek